SALI AKŞAMI SAAT 18.30' DA, RUYİAD SALI SOHBET TOPLANTISINDA, İSTANBUL DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU SANATÇILARI FETTAH CANKURTARAN (RUYİAD ÜYESİ) VE HASAN GÜLEŞEN (UDİ), RUMELİLİ SANATÇI

RUMELİ YÖNETİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ OLARAK HER YIL BİR RUMELİLİ SANATÇIYI ANMA VE ESERLERİNİ DİNLEME GELENEĞİNE, 27 MART 2012 SALI AKŞAMI SAAT 19.00'DA,  BU YIL RUMELİLİ SANATÇI "HACI ARİF BEY" SEÇİLDİ. İSTANBUL DEVELET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ SANATÇISI VE SOLİST, DERNEK ÜYEMİZ SAYIN FETTAH CANKURTARAN VE AYNI KORONUN UDİ SAZ DEVLET SANATÇISI SAYIN HASAN GÜLEŞEN BİRLİKTE BU AKŞAMI GÜZELLEŞTİRDİLER.. DERNEĞE GELİŞLERİNDE, RUYİAD YÖNETİM KURULU ÜYELERİYLE RUYİAD ŞEREF DEFTERİNİ YAZARAK İMZALAYAN DEVLET SANATÇILARI, TOPLANTI SALONUNA GEÇTİLER.. ÜYELERİMİZİN İLGİ VE ALAKASIYLA ANLAMLI BİR SOHBET TOPLANTISINA;  YÖNETİM KURULU ÜYESİ GÜNDÜZ ÇAĞLAR'IN, HER İKİ DEVLET SANATÇISININ BİYOGRAFİLERİ OKUNARAK, KÜRSÜYE DAVET EDİLDİLER..

ÜYEMİZ VE SANATÇI FETTAH CANKURTARAN TARAFINDAN, RUMELİLİ BESTEKAR VE MÜZİSYEN HACI ARİF BEY HAKKINDA BİLGİ SUNULDU.. UDİ HÜSEYİN BEYLE BİRLİKTE ESERLERİ VE OLUŞUM HİKAYELERİ AÇIKLANDI. ESERLERİ İCRA EDİLDİ. TÜM ÜYELERİMİZİN İŞTİRAK ETTİĞİ ŞARKILARIYLA MESTOLUNDU. BU GÜZEL ESERLER İLE SANATÇIMIZLA GURUR DUYULDU.

SOHBET TOPLANTISI HİTAMINDA, RUYİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI İDRİS KORALP TARAFINDAN, BU ANLAMLI ANMA VE ESERLERİN İCRASINI SERGİLEYEN, DEVLET SANATÇILARINA "RUYİAD TEŞEKKÜR BELGESİ" SUNULDU. TÜM ÜYELER ADINA MÜTEŞEKKİR OLUNDU. TOPLUCA AKŞAM YEMEĞİNE GEÇİLDİ. YEMEK ESNASINDA DA HACI ARİF BEYİN ESERLERİNİN İCRASINA DEVAM EDİLEREK,BÖYLE GÜZEL BİR KÜLTÜREL ETKİNLİĞİMİZ HATIRALARIMIZA DAHİL EDİLDİ.

Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap