KKTC.CUMHURBAŞKANI SAYIN RAUF DENKTAŞ'A ŞÜKRAN ZİYARETİ

RUYİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte 19 Nisan 2005 günü,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Rauf DENKTAŞ'ı görevinin bitmesine 5 gün kala Kıbrıs'ta makamında ziyaret ettik..
Sayın Rauf Denktaş; 1948 yılında eylemli olarak bir mitingle başladığı KIBRIS DAVASINI,büyük bir özveri ve kahramanlikla sürdürdü.
Hatta 1967 yılına kadar çok sevdiği vatanı olan Kıbrıs'a girmesi Rumlar tarafından yasaklandı..istenmeyen adam ilan edildi..1967'de adaya gizlice girerken yakalandı,ancak serbest bırakıldı..
O günden sonra Kıbrıs TMT(Türk Mukavemet Teşkilatı)bünyesinde adada büyük mücadele verdi..1974 Kıbrıs Barış harekatına Türkleri hazırladı..harekatı Kıbrıs'tan destekledi..
Sonrada bu kazanılan toprakları-Yavru Vatanı-korumak ve kollamak için ; politik,ekonomik,kültürel ve askeri alanda önemli savaşlar-mücadeleler verdi...
Türkiye'nin jeostratejik yapıda önemli Akdeniz üssü ve Türk yurdu olan KKTC'nin; Cumhurbaşkanlığı görevini devretmeden önce,kendisine yapılan anlamlı ziyarette,kendisinin TÜRKLÜĞE ve KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİNİN YAŞAMASINA verdiği değerli hizmetleri nedeniyle,RUYIAD ŞÜKRAN PLAKETİ büyük bir gururla tarafımızdan sunuldu..
Sn.DENKTAŞ çok duygulandı..Gelecek hakkındaki görüşlerini açıkladı ve Istanbul'da derneğimizin konuğu olarak sizlerle daha uzun süreli görüşme sözünü bizlere verdi..
Kendisini tekrar şükranla yadediyoruz..Kendisine tesekkür borçluyuz.
Yeni döneminde de sağlık ve esenlik içinde yaşamını sürdürürken, hizmetlerine devam etmesini diliyoruz..

DİĞER RESİMLER


Etkinlikler

Arşiv
Sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Copyright © 2014 Ruyiad Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemap